Menu
Your Cart

Sınav Stresini Azaltmak için Örgü Örmek

Toptan Satış Formu

Sınav Stresini Azaltmak İçin Örgü Örmek

YGS ve LGS sınavları yakın zamanda öğrencilerin stres seviyesini epey artıracak gibi görünüyor. Stres yönetimi konusunda elbette birçok yöntem var. Bunlardan en eğlencelisi ise örgü örmek.  Spagetti Yarn’ın geri dönüştürülmüş malzemelerden ürettiği iplerle, öğrencilerimizin sınav başarısını olumsuz yönde etkileyen stres ve kaygı seviyesini azaltabiliriz.


Sınav Stresi Doğaldır. Ancak Aşılamayacak Bir Engel Değildir.

Bahar aylarına doğru yol aldığımız şu günlerde bir çok insanın içi kıpır kıpırken, yüksek öğretime geçiş için hazırlık yapan genç arkadaşlarımızı sınav stresi sarmış durumda.

Bir yandan veliler tarafından uygulanan baskı, diğer bir yandan başaramama kaygısı derken oldukça zorlu bir süreçten geçiyor öğrenciler.

Öncelikli olarak öğrencilerimizin unutmaması gereken detay ümitsizliğe kapılmamak ve mücadeleyi bırakmamaktır. Yapılan araştırmalara göre başarısız olanlar genellikle sınav öncesi pes edip yenilgiyi kabul edenler olarak belirlenmiştir. Bu noktada öz güveni yüksek tutmak büyük önem arz eder.

Bu stresle başa çıkma konusunda uzmanların birçok önerileri var. Bunlardan birincisi öğrenme ve konsantrasyon noktasında oldukça büyük rol oynayan sağlıklı beslenmektir.Düzenli ve sistematik olarak hazırlanmış bir ders çalışma programının yanı sıra öğrencilerin bu stresten biraz olsun uzaklaşmaları adına kendilerine boş vakit ayırmaları diğer bir önemli noktadır.

Örgü Örmek Stresi ve Kaygıyı Azaltır

Bizlerde Spagetti Yarn ailesi olarak öğrencilerimize bu değerli boş vakitlerini değerlendirebilecekleri aktiviteler konusunda naçizane birkaç öneride bulunmak istedik bu yazımızda.

Birçok araştırma örgü örmenin insanlar üzerindeki rahatlatıcı ve sakinleştirici etkisini doğrulamaktadır. Bu sebeptendir ki öğrencilerimize tavsiyemiz ders çalışmaktan ve diğer günlük yaşantılarından arta kalan boş vakitlerinde örgü örmeyi denemeleri.

Bu tavsiyemizi okurken “örgü örmek ve ben diyen öğrencilerimizi” duyar gibiyiz. Çünkü örgü denilince akla gelen ilk şey elinde şişleriyle oturan anneanne ve babaannelerimiz. Geçmişten bu güne insanlarımızdaki bu algı süregelmektedir. Oysa örgü örmek muhteşem bir rahatlama ve günlük hayatın kaygılarından uzaklaşma metodudur.

Örgü örmenin insan psikolojisi üzerindeki faydaları saymakla bitmiyor. Örmenin stres ve endişeyi azaltma konusunda oldukça etkili olduğu kanıtlanmıştır. Örgü örerken kullanılan ritmik ve sürekli tekrarlanan hareketler meditasyon etkisi sağlar ve bu sayede konsantrasyon problemlerinin ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Sürekli ders çalışmaktan yorulan zihni bir nebze olsun rahatlatır ve sınav stresinden uzaklaştırır. Bunun yanı sırada muhteşem bir şalınız ya da penye iplikten örülmüş harika bir sepetiniz olur ve kendi ellerinizle bir şeyler üretmenin keyfine de varmış olursunuz J.

Kısacası örgü örmek terapi niteliğindedir.Bunu anlamanın ise tek yolu örgü örmeye bir şans vermektir. Örgü örmenin zevkini keşfettiğinizde,hayatınızın vazgeçilmez bir parçası olacağından emin olabilirsiniz.

Spagetti Yarn ailesi olarak sınava girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

1
false
false
true
Kaldır
Değiştir

Newsletter

* E-Posta: