Menu
Your Cart

Spagetti Yarn Ürünleri Arasındaki Fark

Toptan Satış Formu

Spagetti Yarn Ürünleri Arasında ki FarklarSpagetti Yarn ürünleri arasındaki farkı merak ettiğini söyleyen onlarca yorum alınca, bu yazıyı yazmak elzem oldu. Nedir peki Penye iplik, Ribbon, XXLace ve Barbante ipleri arasındaki fark? Bu ürünlerle neler örebilirsiniz? Cevabı bu yazımızda.Spagetti Yarn bünyesinde 4 çeşit ürün bulunmaktadır; Penye iplik,Ribbon, XXLace ve Barbante. Son yıllarda rağbet gören bu hobi iplikleri ile tanışanlar hangi iple nelerin örüleceğini biliyorlar ancak iplerimiz ile örgü deneyimini ilk defa yaşayacak olanlar için gelin iplerimizi yakından tanıyalım ve akıllarda kalan soru işaretlerini giderelim.
Spagetti Yarn Penye İplik

Spagetti yarn penye iplik tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilen bir hobi ipliğidir. Gramaj ve metraj olarak her ipin dokusuna bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Bir büyük boy bobinden 40cm*40cm ebatlarında örülmüş bir yüzey oluşturulabilir. Ürünün içeriği genel itibari ile %90 pamuk olmakla beraber bu oran bazen farklılık gösterebilmektedir. Penye ipliğin pek çok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan ilki kalın dokusundan dolayı klasik yün ipliğe göre örülmesinin oldukça kolay ve pratik olmasıdır. Bu sayede çok kısa sürede birbirinden güzel ve farklı tasarımlar oluşturulabilir. Penye ipin kullanım alanı geniş olmakla birlikte daha çok sepet, puset, kalemlik, vazo, çanta, terlik gibi sert forma sahip ürünlerin örülmesinde kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra penye ipler ile kilim, Amerikan servisi, puf, kırlent gibi ürünler de örülebilir. Penye iplerimiz ile en iyi sonuca ulaşabilmek için 8-12 no tığ ya da şiş kullanılmalıdır.


Spagetti Yarn Ribbon


Spagetti Ribbon iplikleri yaklaşık 250 g ağırlığında ve 120m uzunluğundadır. %80 pamuk olup yıkanabilir ve kaşıntı yapmaz özellikte olması en büyük avantajıdır. Günlük kullanıma uygundur.Amerikan servisi, runner, kilim,çanta,kırlent gibi hafif yapılı ve sürekli temizlik gerektiren ürünlerin örümünde kullanılması tavsiye edilir. Bunun yanı sıra son yıllarda moda olan amigurumi yapımında kullanmak için uygun bir iptir. Sepet gibi sert yapıya sahip ürünlerin örümü için ise tavsiye edilen bir ip değildir. Diğer bir avantajı ise renk devamlılığının sağlanabilir olmasıdır. Spagetti Yarn Ribbon ipleri ile en iyi sonuca ulaşabilmek için 6-8 mm şiş ya da tığ kullanılması tavsiye edilir.


Spagetti Yarn XXLace


Spagetti XXLace iplikleri %85 pamuk olup kendi teknolojilerimizle özel olarak üretilen bir üründür. Esnek, hafif ve yumuşak bir dokuya sahiptir.Bir XXLace bobini 250 g ağırlığında ve 90 m uzunluğundadır. Ürünün renk devamlılığının olması ise en önemli avantajlarından birisidir. XXLace ipliğini Ribbon iplikten ayıran özelliği spiral yapıda olmasıdır. Özellikle paspas ve puf yapımında kullanmak için ideal bir ipliktir.Bunun yanında koltuk şalı, çanta, amigurumi, kırlent gibi ürünler örülebilir. Sepet, puset, kalemlik gibi sert yapıya sahip ürünlerin örümü için ise tavsiye edilen bir ip değildir. Spagetti Yarn XXLace ipleri ile en iyi sonuca ulaşabilmek için 8-12 no tığ ya da şiş kullanılması tavsiye edilir.


Spagetti Yarn Bosphorus Barbante


Spagetti Yarn Bosphorus Barbante iplerini öne çıkaran en büyük özelliği hafifliği ve yumuşaklığıdır. Renk devamlılığının olması bir diğer özelliğidir. %80 pamuktan oluşan Barbante ipliğin bir bobini 250 g ağırlığında ve 180 m uzunluğundadır.Temizliğinin kolay olmasından dolayı günlük kullanıma uygundur. Tüy bırakmaz yapısı sayesinde bebek battaniyesi ve amigurumi yapımı için ideal bir ipliktir. Yelek, patik, bere, atkı, şal gibi ürünlerin yapımı için uygundur. Sepet, puset, kalemlik gibi sert yapıya sahip ürünlerin örülmesi için tavsiye edilen bir ip değildir. Spagetti Yarn Bosphorus Barbante ipleri ile en iyi sonuca ulaşabilmek için 6 no tığ ya da şiş kullanılması tavsiye edilir.


1
false
false
true
Kaldır
Değiştir

Newsletter

* E-Posta: