Amigurumi İpi | Amigurumi Bebek | Amigurumi İp Fiyatları
Menu
Sepetiniz

Amigurumi İplikleri

Amigurumi

Amigurumi kelimesinin kökeninden başlamak gerekirse, bu iplik Japonya’dan dünyanın her yerine yayılan bir iplik türüdür ve kelimenin kökeni itibari ile oyuncak yapma sanatı olarak nitelendirilmektedir. Ülkemizde ilk zamanlarda pek de ilgi görmeyen bu iplik zamanla popülerleşmiş ve sonrasında gittikçe daha da talep görür bir hale gelmiştir.

Amigurumi İpi

Amigurumi ipi olarak adlandırılan iplikler genellikle bebek ve oyuncak yapımlarında kullanılmaktadır. Yumuşak dokuları ile örgüyü kolaylaştıran bu iplikleri en uygun fiyatları ile sitemizde bulabilirsiniz. Müşterilerimiz tarafından en beğenilen ipler şu şekilde öne çıkmaktadır; Mint Slim Cotton İp , Kırmızı Slim Cotton , Saks Mavi Slim Cotton

Pandemi dolayısı ile eve kapanan herkesin ilgi odağı olan el örgü kitleri çerçevesinde düşünebileceğimiz bu tip bebek ve oyuncak yapımları oldukça eğlenceli olabilir. Son dönemlerde oldukça sık ismini duyduğumuz bu Amigurumi ipleri ile birbirinden farklı projeler elde edilebilir.

Hijyene oldukça önem gösterdiğimiz şu dönemlerde çocuklarımız için her zaman temiz bir ortam ve eğleneceği oyuncakları olsun isteriz. Amigurumi ipleri ile yapacağınız oyuncakların en avantajlı tarafı da işte burada ortaya çıkıyor. %50 den fazla pamuk olan bu iplikler ile çocuklarınız oyunlarını oynarken sağlıklarından olmayacaklar. Plastikten çok daha fazla sağlıklı olan bu iplikler ile yapacağınız oyunları sık sık yıkayabilirsiniz. Dokusunda en ufak bir değişiklik olmayacağından emin olabilirsiniz.

Herkes hediye almayı sever. Bu sebepten para ile satın alınan hazır hediyelerden ziyade el emeğinin olduğu ve vakit ayırdığımız bir hediyeyi tercih ederiz. Yine bu dönemde oldukça fazla karşımıza çıkan DIY furyasına bu iplikler ile yapılan ürünler de girmektedir. Amigurumi ile yapılan ve ev aksesuarı olarak da kullanılabilecek ürünler bu dönemde kadınların tercihleri arasında en üst sıraya yerleşmiştir.

Amigurumi Bebek

Özellikle yeni doğan bebekler için oyuncak çok ciddi önem gösterilmesi gereken bir konudur. Çocuklarımızın sağlıklı büyümesi için alınan plastik vb. oyuncakların içeriklerine çok dikkat edilmelidir. Bunun yerine Amigurumi ipi ile yapılan rengarenk ve birbirinden güzel bebekler ile yeni doğmuş çocuklarımıza harika oyuncaklar sağlamış oluruz. İpliklerin çoğunlukla doğal veya pamuklu yapıları olması dolayısı ile bu ipleri tercih etmeniz önerilmektedir. Bu ipler ile yapılan oyuncaklar zaman zaman pislendiğinde kolayca yıkanabilir olduğu için oldukça uzun ömürlü olarak kullanılabilir. Amigurumi kelimesinin literatürde anlamı örülmüş oyuncak şeklinde geçtiği için buradan bu ipler ile ne tür oyuncaklar yapılabileceği anlaşılmaktadır.

Amigurumi iplikler ile yapacağınız projelerin diğer projelere göre en büyük artısı çıkardığınız ürünün dokusu ve yumuşaklığı olacaktır. Yapacağınız proje çeşidine göre ipliğin kalınlık ve inceliği değişse de sitemizde projenize en uygun ipliği her zaman bulabilirsiniz.

El örgü projelerinin son zamanlardaki parlayan yıldızı Amigurumi oyuncak ve bebeklerinin dünyadaki bu giderek artan popülerliği diğer DIY projelerini geride bırakmaya devam ediyor. Hem doğal bir ürün olması hem de yapımı kolay olması nedeni ile sektördeki en büyük el örgü firmaları yatırımlarını bu yöne kaydırmış durumdalar. Deyim yerinde ise ilmek ilmek işlenen bu el emeği projeler çeşitli şekillerde karşımıza çıkmaktadır. Bazen bir örgü oyuncak ayı, bazen bir tavşan ve çoğu zaman da bebek şeklinde görmekteyiz. Bu iplikler ile yapılan projelerin bir diğer artısı da oyuncakların kopma, kırılma gibi olumsuz durumlarını ortadan kaldırmasıdır. Bu iplikler ile yapılan projelerin kopma olasılıkları oldukça düşük olduğu için hırçın bir çocuğun bile kolaylıkla oyun oynayabileceği gerçeğini yadsıyamayız. Bu özelliğinden dolayı da diğer ipliklere nazaran rağbet görmektedir.

Amigurumi Oyuncak

Defalarca vurguladığımız gibi Amigurumi ipleri çoğunlukla oyuncak yapımında kullanılmaktadır. Peki sadece ipleri almakla iş bitiyor mu? Tabi ki hayır. Her projenin olduğu gibi bu projelerinde kendisine has aksesuar ve yan malzemelere ihtiyacı vardır.

Ucu çok ince veya çok kalın olmamakla birlikte bir tığ kullanmaya ihtiyacımız olacak. Amigurumi projemiz için uygun olan ipi seçmemiz de burada çok önemli hususlardan bir tanesidir. Eğer istediğimiz proje çok ince veya yumuşak olsun istiyorsak ona göre uygun ipliği satın almamız gerekmektedir. Bu projeler için en uygun iplik sitemizde de çokça satışı bulunan Slim Cotton ipleridir.

Gerek yumuşak dokusu gerekse yapısı gereği Amigurumi projelerine en uygun iplik Slim Cotton ipleridir. Sitemizde dilediğiniz renk Slim Cotton iplerini bulabilirsiniz. Projenizin türüne göre Barbante iplerimizi de tercih edebilirsiniz.

Çok kısa bir zaman içerisinde sitemize yeni ekleyeceğimiz Gazzal markasına ait Baby Cotton, Baby Cotton XL, Baby Cotton 25, Baby Cotton Rainbow, Organic Baby Cotton ve Giza ipleri ile de istediğiniz projeyi sitemizden temin edeceğiniz ipler ile yapabilirsiniz. Birbirinden çeşitli bu ipler ile kolaylıkla projelerinizi tamamlayabilirsiniz.

Amigurumi malzemelerinden devam edecek olursak da yapacağınız projeye göre kullanabileceğiniz aksesuarlar değişmektedir. Bu aksesuarların tümüne amigurumi aksesuarları kategorimizden erişebilirsiniz. Amigurumi göz, burun, düğme, ahşap aksesuarları, emzik klipsi ve halkası, çıngırak dahil tüm aksesuarları satın alabilmek için sitemizi ziyaret etmeniz yeterli.

Amigurumi Teknikleri

Amigurumi iplerini kullanarak yapacağınız projeleri tahmin edeceğiniz üzere belli tekniklere uyarak yapmak mecburiyetindesiniz. Bu tekniklerin başında sizin de aşina olduğunuz sık iğne tekniği gelmektedir. Bu teknik tığ işi ile yapılan örgülerde çokça kullanılan tekniklerin başında gelmektedir. Bununla birlikte zincir örme, tırabzan ve sihirli halka da Amigurumi örmek için kullanılan teknikler arasında yer almaktadır.

Yapacağınız projede kullanacağınız tığ 2mm ve 3.5mm arasında olması tercih edilmelidir. Bu aralıkla kullanacağınız tığlar ile daha sıkı ve düzgün örülmüş ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. Aksi taktirde yapacağınız projelerdeki aralıklar oldukça büyük olacağından projeyi bitirdiğiniz de çok hoş bir görüntü ortaya çıkmayacaktır. Zamanla pratik yaparak projelerinizde eliniz oldukça hızlanacaktır.

Amigurumi projeleri genellikle tek bir bütün olarak yapılmamaktadır. Örneğin bir fil projesi yapıyorsanız filin hortumunu, gövdesini, kol ve bacaklarını ayrı ayrı yaptıktan sonra birleştirme işlemleri yapılmaktadır. Tabi bu durum projeden projeye ve kişiden kişiye de değişmektedir. Buradaki en önemli husus örgüye olan aşinalıktır. Projenize başladıktan sonra bu şekilde parçalar halinde yaptığınız örgüleri birbirine bağlamak için uygun noktaları bulmanız gerekmektedir. Yapacağınız alıştırmalardan sonra bu konular sizin için belli bir süre sonra oldukça basitleşecektir.

Amigurumi İp Fiyatları

Amigurumi ip fiyatları ipin çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Sitemizde yer alan Slim Cotton ipleri 6,99TL fiyatı ile müşterilerimizin ilgisini çekmektedir. Kısa zaman içerisinde ekleyeceğimiz yeni ürünler ile Amigurumi projeleriniz için alabileceğiniz en uygun fiyatlı ipleri sitemizde bulabilirsiniz.

Amigurumi ipleri piyasadaki diğer ipler ile içerik bakımından farklılık gösterdiği için doğal olarak fiyat olarak da farklılık göstermektedir. Özellikle içerisinde bulunan doğal pamuk ve akrilik ipliğin fiyatını doğrudan olarak etkilemektedir.

Sitemizde sizler için sunduğumuz bir özellik de toplu alımlarda sepetinize yansıyan indirimdir. Ürünlerimizi 4-8-12’li paketler halinde aldığınızda ürün bazında fiyatlardaki indirimlerimiz ile projelerinizi bitirebileceğiniz kadar ürünü tek seferde kolayca edinebilirsiniz. Slim Cotton ürünlerimizde bu paket seçeneği 5’dir.

Son olarak Amigurumi projelerine çeşitli örnekler verecek olursak da oyuncak tavşan, ayıcık, kuzu, zürafa ve fil gibi hayvan figürleri başta olmak üzere oyuncak bebekler, meyveler ve birçok çizgi film karakteri örnek olarak gösterilebilir.

Tüm Amigurumi iplikleri ile örgü oyuncağın yanı sıra çeşitli bebek kıyafetleri de örebilirsiniz; bebek yeleği, bebek tulumu, bebek battaniyesi, bebek hırkası ve daha birçok bebek ürünlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Aynı zamanda kendiniz veya sevdikleriniz için de örgü büstiyer, örgü yelek veya örgü kazak gibi birbirinden güzel projeler örebilirsiniz.


Amigurumi İpi | Amigurumi Bebek | Amigurumi İp Fiyatları
37 ÇEŞİT
Slim Cotton Mint Yeşil El Örgü İpliği Slim Cotton Mint Yeşil El Örgü İpliği
Brand: Spagetti Yarn
      Spagetti Yarn Slim Cotton tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilen hobi ipliğidir. Slim Cotton hafif, yumuşak ve katlardan oluşan bir yapıya sahiptir. Slim Cotton ipliği ile amigurumi, kıyafet, battaniye gibi ürünlerin yanı sıra her türlü ev dekorasyon ürü..
19,99TL
Vergiler Hariç:18,17TL
38 ÇEŞİT
Pure Cotton Safran Sarı El Örgü İpliği Pure Cotton Safran Sarı El Örgü İpliği
Stokta Yok
Brand: Spagetti Yarn
                                                                           Spagetti Yarn Pure Cotton e..
35,99TL 39,90TL
Vergiler Hariç:32,72TL
35 ÇEŞİT
Slim Cotton Plus Menekşe El Örgü İpliği Slim Cotton Plus Menekşe El Örgü İpliği
Brand: Spagetti Yarn
    Spagetti Yarn Slim Cotton tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilen hobi ipliğidir. Slim Cotton hafif, yumuşak ve 1 mm kalınlığında katlardan oluşan bir yapıya sahiptir. Slim Cotton Plus ipliği ile amigurumi, kıyafet, battaniye gibi ürünlerin yanı sıra her türlü ev..
29,99TL
Vergiler Hariç:27,26TL
57 ÇEŞİT
Alize Cotton Gold 015 Su Yeşil El Örgü İpliği Alize Cotton Gold 015 Su Yeşil El Örgü İpliği
Brand: Alize
                                                                           Alize Cotton Gold her türlü..
57,90TL
Vergiler Hariç:52,64TL
19 ÇEŞİT
Baby Cotton Fıstık Yeşil El Örgü İpliği Baby Cotton Fıstık Yeşil El Örgü İpliği
Brand: Spagetti Yarn
                                                                             Spagetti Yarn Baby ..
38,90TL
Vergiler Hariç:35,36TL
46 ÇEŞİT
YarnArt Jeans Menekşe El Örgü İpliği YarnArt Jeans Menekşe El Örgü İpliği
Brand: YarnArt
                                                                           Amigurumi projelerinin vazg..
29,99TL
Vergiler Hariç:27,26TL
Brand: Spagetti Yarn
Spagetti Yarn Pure Cotton el örgü ipliği üstün kaliteli %100 pamuktan üretilmiştir. Hem şiş hem de tığ işi için kullanıma uygundur. Bu hafif iplik, yazlık giysiler, bebek ürünleri, punch projeleri, ev aksesuarları ve özellikle amigurumi projeleri için mükemmeldir. %100 pamuk içeriği sayesinde bebek..
79,99TL
Vergiler Hariç:72,72TL
Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)
1
false
false
true
Kaldır
Değiştir