Kumaş İplik
Menu
Sepetiniz

Kumaş İplik

KUMAŞ İPLİK

2011 yılından bu yana el örgü iplikleri sektöründeyiz. Firma olarak vizyonumuz; en kaliteli ve doğal ipliklerin üretimini sağlamak ve sizleri bu kalite ile buluşturmaktır. Her geçen gün biraz daha büyüyor ve yenileniyoruz. Penye iplikle yola başladık ancak şu anda oldukça büyük bir aileye sahibiz. SpagettiYarn çatısının altında kimler var? Gelin birlikte öğrenelim.  Ailemizin ilk ve önemli üyesi,penye iplik; ribbon, macrame, xxlace, barbante, slim cotton, macrame cake ve macrame mouline. Macrame cake ve macrame mouline yeni ürünlerimizdir. Renk geçişlerine ve ahengine hayran kalacağınızı düşündüğümüz bu ürünleri  mutlaka deneyin. Beğeneceğinizden eminiz.

 

KUMAŞ İPLİK NASIL ELDE EDİLİR

Bölgemizdeki büyük tekstil fabrikaları, üretim fazlası kumaşlarını bize gönderirler. Bu kumaşlar bazen tek renk bazen ise karışık yani baskılı da olabilir. Bize gelen bu ürünler ayıklanır, temizlenir. Gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra, penye iplikler bobin haline getirilir. Penye ipliğin üretimi kolay olduğu kadar da hassastır. Bu süreç özen istemektedir.

 

KUMAŞ İPLİK GERİ DÖNÜŞÜMÜ

Biliyorsunuz ki penye iplik ile üretim fazlası kumaşlarımızı değerlendirmiş oluruz. Böylelikle israfın önüne geçeriz. 1 kg penye ip için tonlarca su tüketilir; bu su penyenin üretiminde ve yıkanmasında harcanır. Geri dönüşüm penye iplik sayesinde bu israfın önüne geçmiş olursunuz. Ayrıca normal ipliklerin yapımında çok farklı boya maddeleri ve kimyasallar kullanılmaktadır. Penye ipliğimizin üretiminde ve de diğer ipliklerimizin üretiminde  kimyasal madde kullanılmamaktadır. Bu noktada da sadece çevre ve doğanız için değil kendiniz içinde çok faydalı bir şey yaptığınızı görmüş olacaksınız.

Bayanlar ve Baylar! Siz de eviniz de penye iplik yapabilirsiniz. Giymediğiniz ya da artık bedeni küçük gelen bir tişörtünüzü ya da badinizi penye ipliğe dönüştürebilirsiniz. Peki nasıl? Oldukça kolay. Öncelikle tişörtünüzünün fazlalıklarını kesin; yani kol ve boyun kısımlarını düz bir hale getirin. Bu işlem düzgün kesim yapmanızı sağlayacaktır. 1-1,5 cm kalınlığında kenarlardan tişörtünüzü kesmeye başlayın, köşe kısımlarında bu ölçü 2-2,5 cm olmalı çünkü köşe kısımlarını sonra düzeltmeniz gerekecektir. Birleştirme yapmak istediğiniz de küçük bir düğüm ile penye ipliklerinizi birbirine bağlayabilirsiniz.

Kesme ve düzenleme işleminiz bitti. Sarma işlemi yaptıktan sonra geri dönüşüm penye ipliğiniz hazır! Bakınız sizde israfın önüne geçtiniz ve bir ürünün daha çöpe atılmasını engellediniz. Penye ipliğiniz ile ihtiyacınız olan her şeyi yapabilirsiniz. Örneğin; örgü sepet, örgü aksesuar, örgü çanta… Yapmak istedikleriniz sizin hayal gücünüz ile alakalıdır. Hayal gücünüzü kullanma zamanı!

 

PENYE İP İÇİN ÖRGÜ KILAVUZLARI

Almış olduğunuz ya da kendi yaptığınız penye iplikler ile farklı ürünler elde edebilirsiniz. Bu ürünler kendi tasarımınız olabilir. Eğer örgüde yeniyseniz ve nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız o halde size kitlerimizi tavsiye edebiliriz. Kit kutularımızdan beğendiğinizi seçerek, içerisindeki kılavuzlarımız vasıtası ile kolayca istediğiniz ürünü örebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Kitler sayfamızı ziyaret etmek.

Niçin bekliyorsunuz?  Haydi bugün örmeye başlayın!

1
false
false
true
Kaldır
Değiştir