Makrome İpi | Halat ve Taranabilir İp | Makrome İp Çeşitleri
Menu
Sepetiniz

Makrome İplikleri

Makrome nedir?

Son dönem dekorasyon trendleri arasında bir yıldız gibi parlayan makrome, özellikle bohem ve etnik tarz tutkunlarının vazgeçilmezi haline gelmiştir. Düğümleme tekniklerini kullanan bir zanaat sanatıdır.

Makrome geçmişten günümüze en eski örgü sanatlarından biridir. Makromenin temelini oluşturan düğümleme sanatı eski çağlardan beri bilinmekte ve farklı amaçlarla kullanılmaktadır. 13. yüzyılda Arap dokumacılar, el dokuması tekstil ürünlerinin uçlarını bitirmek için makrome düğümleri kullanmışlardır. Daha sonra zanaat Avrupa'ya yayılmış ve Denizciler için uzun seyahatlerinde vakit geçirmek amaçlı bir uğraş haline getirmişler. Makrome 'nin yaşatılmasında ve sanatın yeni topraklarla paylaşılmasında denizcilerin büyük rolü olmuştur. Düğümlerin gemilerde birçok pratik kullanımı vardı, ancak dekoratif düğümler uzun yolculuklarda elleri ve zihinleri meşgul ediyordu. Ayrıca hamak, kemer, şapka gibi düğümlü eşyalarını da limanda satar veya takas ederlermiş.


Makrome İpi

Makrome ipleri birçok kalınlıkta halata benzeyen bükümlü, tek burgulu veya örgülü yapıya sahip kordon iplere denir. Halat benzeri makrome ipleri genellikle üç burgulu olur ve inceden kalına birçok kalınlığı mevcuttur. İnce kalınlıklar daha minimal projeler için, kalınlar ise hamak, salıncak gibi büyük tasarımlar için tercih edilmelidir. Tek burgulu makrome ise taranabilir özelliğinden ötürü ön plana çıkar. Yine bu ipinde faklı kalınlıkları mevcuttur. Örgülü kordon ipler ise bir diğer makrome grubu iplikleridir. Makrome iplikleri ağırlıklı olarak %80 ila %100 arası pamuk içeriğinden oluşmaktadır. Bu özellikte ipe istenilen bohem tarzını yansıtır. Hangi ipin sizin projeniz için doğru ip olduğuna karar vermek tamamen sizin tercihinize bağlıdır. Çünkü neredeyse bu ipliklerin hepsiyle her türlü makrome projeleri yapılabilir. Kişi kendi zevki ve kullanım kolaylığı doğrultusunda karar verebilir.


Makrome İp Çeşitleri

Spagetti Yarn Makrome ipleri, Makrome Rope Halat İp, Makrome String Tarama İpi ve Makrome Braided Örgülü İpler olmak üzere üç ürün grubundan oluşmaktadır. Birbirinden güzel renklere sahip makrome ipliklerini dilediğiniz kalınlıkta spagettiyarn.com’da bulabilirsiniz.


Halat ve Taranabilir İp

Makrome Halat İpi bükümlü makrome ipliklerindendir, 3 parçaya ayrılmış onlarca kat pamuk ipliğinin bir araya toplanıp burgu haline getirilmesinden oluşur. 2 mm ‘den 10 mm’ye kadar kalınlık aralığı mevcuttur. Yapacağınız projeye bağlı olarak dilediğiniz kalınlıkta tercih edebilirsiniz. Ürünlerimizden 4mm 330g Bej 3 Büküm Halat Makrome İpi ile Duvar süsleri, düş kapanları, salıncaklar, hamaklar ve saksılıklar gibi birçok aksesuarı tığ veya şiş kullanmaksızın sadece elleriniz ile basit düğüm tekniklerini uygulayarak kolaylıkla tasarlayabilirsiniz.

Makrome Tarama ipi ise adından anlaşıldığı üzere tarama gerektiren makrome projeleri için en ideal iplik türüdür. Tarama ipi makrome halat ipinden farklı olarak tek burgulu bir iplik türüdür. Yine bu iplikte de 2 mm’den 5 mm’ye kadar farklı kalınlıkları bulabilirsiniz. Ürünlerimizden 3mm 500g Şeker Beyaz Makrome Tarama İpi ile Duvar süsü, kırlent kılıfı, runner, düş kapanı, bardak altlığı ve çanta tasarımlarının yanı sıra son günlerin favori hediyeliklerinden olan makrome hediyelik anahtarlık ve makrome yaprak projelerinin en popüler ipliğidir. Oldukça ekonomik bir hediyelik olacak olan makrome anahtarlığı çok kolay ve kısa süre içerisinde yapabilirsiniz. Bu proje için gereken tüm malzemeleri Spagetti yarn’dan temin edebilirsiniz.

Örgülü Makrome İpi örgü makinaları tarafından zincir misali örülerek oluşturulur. Bu örgülü yapı bu iplikle yapılan projelere sağlam ve tok bir duruş verir. Kullanımı oldukça kolay ve keyiflidir. Bu üründe de 2 mm, 4mm ve 6 mm kalınlıkları mevcuttur. Anahtarlık gibi daha minimal projeler için 2 mm tercih edilmelidir, 6mm 250g Sarı Makrome Örgülü İp ile daha büyük projeler ve diğer kalınlıklar ile de duvar süsü, düş kapanı, çanta, salıncak ve daha birçok projede kullanılabilir.


Makrome Nasıl Yapılır?

Makrome, evleriniz, ofisleriniz, bahçeniz ve balkonlarınız için duvar askıları, bitki askıları, çantalar, hamaklar ve çok daha fazlası için tasarımlar yapmanın hızlı ve eğlenceli bir yoludur. Tığ, şiş ya da başka bir malzeme kullanmaksızın, sadece bazı temel düğüm teknikleri ile harikalar yaratabilirsiniz.

Makrome işlerinde 50'ye yakın düğüm çeşidi vardır. Ancak en yaygın olarak kullanılan 2 ana düğüm tekniği vardır; kare düğüm ve yatay düğüm. Temel düğüm tekniklerini öğrendikten sonra kişinin zevki, yaratıcılığı ve yeteneği ile orantılı olarak geliştirilebilir.

Düğüm işlemi elle yapılır ancak düğümlerinizi bir ahşap çubuk üzerine yapmak, düğümlerin düz ve gergin olması için kolay çalışmanıza yardımcı olacaktır. Yine sitemizden temin edebileceğiniz ahşap boncuklardan kullanarak makrome projelerinizi güzelleştirebilirsiniz.


Makrome ile Neler Yapılır?

Duvar süsleri, bitki askıları, düş kapanları, çantalar ve daha fazlası. Son dönemlerin en popüler ev dekorasyon stili haline gelen makromede yapabilecekleriniz hayal gücünüzle sınırlıdır. Hemen hemen herkesin evinde, balkonunda yer almaya başlayan bur tarzı insanlar artık nişan veya düğün konseptleri haline getirmeye başladılar. Devasa duvar süslerinden oluşan arka planlar, sade ve şık bir hediyelik olan makrome anahtarlıklar, uçuş uçuş makrome düş kapanları, makrome ile kaplanmış şamdanlar ile ortaya hem şık hem de az maliyetli muhteşem bir nişan konsepti çıkarabilirsiniz.

Makrome tarzını supla, runner, bardak altlığı gibi projeler yaparak sofralarınıza da yansıtabilirsiniz. Balkon, teras veya bahçeleriniz içinde birbirinden güzel duvar süsleri ve bitki askıları yapabilirsiniz. Makrome ayna çerçevesi, duvar rafı, puf salıncak, hamak ve daha birçok tasarım, Makrome ile güzelleştiremeyeceğiniz hiçbir alan yoktur.

Doğal ve etnik bir görünüm veren dekoratif tasarımların yanı sıra makrome ipinden çanta, takı veya kemer gibi moda aksesuarları da sevilen makrome projeleri arasından yer alır. Pazar filesi, makrome portföy çanta veya omuz çantası, renk renk, boy boy çantalar yapmak için tek yapmanız gereken ipinizi seçip düğümlemeye başlamak. Tüm bu tasarımların nasıl yapıldığını öğrenmek için veya trend makrome projelerinden haberdar olmak için Spagetti Yarn YouTube kanalına abone olabilirsiniz. Videolu ve yalın anlatım şekli ile tüm temel düğüm tekniklerini öğrenip kendi projelerinize uygulayabilirsiniz.

Makrome İp Fiyatları

Tüm Spagetti Yarn Makrome İpliklerine en uygun fiyatlarla spagettiyarn.com’dan ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda tüm kampanyalardan ve duyurulardan haberdar olmak için Spagetti Yarn’ı sosyal medya mecralarından takip edebilirsiniz. Bu sayede istediğiniz ürünleri daha avantajlı fiyatlardan satın alabilirsiniz.

Şimdi en sevdiğiniz makrome ipliğini, yapmak istediğiniz projeyi seçin ve düğüm atmaya başlayın

Makrome İp

Makrome, çeşitli düğüm teknikleri kullanılarak el ile yapılan bir düğümleme sanatıdır. Tığ ya da şiş gibi herhangi materyale gerek yoktur. Bu sebeple projenizi bitirmek daha kolaydır ve daha kısa sürede tamamlamanız mümkündür.  Son yıllarda en popüler ürünler arasındadır.

Gelin Makrome İpliklerini daha yakından tanıyalım!

Spagetti Yarn ailesi olarak, size Makrome ipliklerini üç farklı kategoride sunuyoruz. Bunlar; Makrome Rope, Tek Büküm Makrome ve Makrome Braided’dır.

Makrome Rope, Tek Büküm Makrome ve Makrome Braided

Makrome iplikleri, makrome iplik gruplarının genel ismidir diyebiliriz. Her üç tip de farklı kalınlıklara ve harika renk seçeneklerine sahiptir. Spagetti Yarn ailesi olarak makromenin en sevilen renklerini bu bölümde sizlere sunuyoruz. Makrome büyüleyici bir sanattır ve size bu sanatı yapabilmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi sunuyoruz.

Makrome Düş Kapanı, Duvar Süsleri ve Saksılıklar

Bu ürünlerle harika projeler oluşturmanız mümkün. Oturma odanız için harika bir Makrome duvar süsü örebilirsiniz. Balkonunuz için birbirinden güzel Makrome Saksılıklar örebilirsiniz, odanız için bir Makrome Düş Kapanı örebilirsiniz.

Yaşam alanınızı bu şekilde renklendirmek istemez misiniz? Yapmanız gereken tek şey hayal gücünüze inanmak ve düğüm teknikleriyle benzersiz tasarımlara başlamak.

Makrome İp Detayları

Makrome ailesinin üyelerini daha yakından tanıyalım mı? Makrome Rope 6 farklı kalınlığa sahiptir ve 11 renk seçeneği vardır. Bu kalınlıklar; 3mm, 4mm, 5mm, 6mm, 8mm ve 10mm'dir. Natural renk hariç tüm renkler %80 pamuk, %20 polyestedir. Ancak natural rengimiz %100 pamuktur.

Makrome Tek Büküm, adından da anlaşılacağı gibi tek büküme sahiptir. Bu ürünün temel özelliği kolay taranmasıdır. Ürünler bobin şeklinde sunulur ve her bobin 500g ağırlığındadır. 11 renk seçeneği vardır, farklı kalınlıklar mevcuttur. Bunlar 2mm, 3mm, 4mm, 5mm’dir. Natural renk hariç tüm renkler %80 pamuk, %20 polyestedir. Ancak natural rengimiz %100 pamuktur.

Makrome Braided ailenin son üyesidir, örgülü bir yapıya sahiptir. 2mm, 4mm ve 6mm olmak üzere 3 farklı kalınlık mevcuttur. Ürünler bobin şeklinde sunulur ve her bobin 250g ağırlığındadır. 11 renk seçeneği vardır. Natural renk hariç tüm renkler %80 pamuk, %20 polyestedir. Ancak natural rengimiz %100 pamuktur.

Tüm bilgileri aldık, niçin bekliyorsunuz? Size uygun olan Makrome ipini seçin ve benzersiz tasarımlar yaratmaya başlayın! Spagetti Yarn ipleri ile örgü zamanı! #örmekhuzurverir


Makrome İpi | Halat ve Taranabilir İp | Makrome İp Çeşitleri
36 ÇEŞİT
3mm 500g Yavruağzı 2 Büküm Halat Makrome İpi 3mm 500g Yavruağzı 2 Büküm Halat Makrome İpi
Stokta Yok
Brand: Spagetti Yarn
UYARI! Ürün fotoğraflarındaki renkler görüntülenen cihaza göre ton farkı gösterebilir. Lütfen ihtiyacınız olan kadar ürünü tek seferde sipariş ediniz. Aksi halde üründeki LOT farkı nedeniyle aynı renk tonunu bulamayabilirsiniz! Ürünler 2 ve katları şeklinde sipariş verildiğinde toplu pak..
64,99TL 72,99TL
Vergiler Hariç:59,08TL
12 ÇEŞİT
4mm 330g Füme Makrome Tarama İpi 4mm 330g Füme Makrome Tarama İpi
Stokta Yok
Brand: Spagetti Yarn
Spagetti Yarn Makrome String Tarama İp'i tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilen bir hobi ipliğidir. Tarama ipi 4mm kalınlığında ve tek burgudan oluşan bir yapıya sahiptir. Makrome String Tarama ipi ile düş kapanı, duvar süsü, takı, anahtarlık gibi birbirinden güzel m..
64,99TL 75,99TL
Vergiler Hariç:59,08TL
13 ÇEŞİT
5mm 330g Siyah Makrome Tarama İpi 5mm 330g Siyah Makrome Tarama İpi
Stokta Yok
Brand: Spagetti Yarn
Spagetti Yarn Makrome String Tarama İp'i tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilen bir hobi ipliğidir. Tarama ipi 5mm kalınlığında ve tek burgudan oluşan bir yapıya sahiptir. Makrome String Tarama ipi ile düş kapanı, duvar süsü, takı, anahtarlık gibi birbirinden güzel m..
64,99TL 75,99TL
Vergiler Hariç:59,08TL
29 ÇEŞİT
4mm 330g Mint 3 Büküm Halat Makrome İpi 4mm 330g Mint 3 Büküm Halat Makrome İpi
Stokta Yok
Brand: Spagetti Yarn
Spagetti Yarn Makrome Rope Halat İp'i tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilen bir hobi ipliğidir. Halat ip 4mm kalınlığında ve 3 bükümden oluşan bir yapıya sahiptir. Makrome Halat ipi ile düş kapanı, duvar süsü, takı, runner gibi birbirinden güzel makrome projele..
56,99TL 68,99TL
Vergiler Hariç:51,81TL
19 ÇEŞİT
3mm 250g Beyaz Makrome Tarama İpi 3mm 250g Beyaz Makrome Tarama İpi
Brand: Spagetti Yarn
Spagetti Yarn Makrome String Tarama İp'i tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilen bir hobi ipliğidir. Tarama ipi 3mm kalınlığında ve tek burgudan oluşan bir yapıya sahiptir. Makrome String Tarama ipi ile düş kapanı, duvar süsü, takı, anahtarlık gibi birbirinden güzel m..
54,99TL
Vergiler Hariç:49,99TL
15 ÇEŞİT
2mm 250g Şeker Beyaz Makrome Tarama İpi 2mm 250g Şeker Beyaz Makrome Tarama İpi
Brand: Spagetti Yarn
Spagetti Yarn Makrome String Tarama İp'i tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilen bir hobi ipliğidir. Tarama ipi 2mm kalınlığında ve tek burgudan oluşan bir yapıya sahiptir. Makrome String Tarama ipi ile düş kapanı, duvar süsü, takı, anahtarlık gibi birbirinden güzel m..
54,99TL
Vergiler Hariç:49,99TL
3 ÇEŞİT
6mm 500g Hardal 3 Büküm Halat Makrome İpi 6mm 500g Hardal 3 Büküm Halat Makrome İpi
Stokta Yok
Brand: Spagetti Yarn
Spagetti Yarn Makrome Rope Halat İp'i tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilen bir hobi ipliğidir. Halat ip 6mm kalınlığında ve 3 bükümden oluşan bir yapıya sahiptir. Makrome Halat ipi ile düş kapanı, duvar süsü, takı, runner gibi birbirinden güzel makrome projele..
64,99TL 84,99TL
Vergiler Hariç:59,08TL
13 ÇEŞİT
2mm 250g Kiremit 2 Büküm Halat Makrome İpi 2mm 250g Kiremit 2 Büküm Halat Makrome İpi
Brand: Spagetti Yarn
       Spagetti Yarn Makrome Rope Halat İp'i tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilen bir hobi ipliğidir. Halat ip 2mm kalınlığında ve 2 bükümden oluşan bir yapıya sahiptir. Makrome Halat ipi ile düş kapanı, duvar süsü, takı, runner gibi birbiri..
65,99TL
Vergiler Hariç:59,99TL
4 ÇEŞİT
8mm 1kg Koyu Bej 3 Büküm Halat Makrome İpi 8mm 1kg Koyu Bej 3 Büküm Halat Makrome İpi
Stokta Yok
Brand: Spagetti Yarn
Spagetti Yarn Makrome Rope Halat İp'i tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilen bir hobi ipliğidir. Halat ip 8mm kalınlığında ve 3 bükümden oluşan bir yapıya sahiptir. Makrome Halat ipi ile düş kapanı, duvar süsü, takı, runner gibi birbirinden güzel makrome projele..
126,99TL 141,99TL
Vergiler Hariç:115,45TL
36 ÇEŞİT
3mm 250g Mint 2 Büküm Halat Makrome İpi 3mm 250g Mint 2 Büküm Halat Makrome İpi
Brand: Spagetti Yarn
         Spagetti Yarn Makrome Rope Halat İp'i tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilen bir hobi ipliğidir. Halat ip 3mm kalınlığında ve 2 bükümden oluşan bir yapıya sahiptir. Makrome Halat ipi ile düş kapanı, duvar süsü, takı, runner..
65,99TL
Vergiler Hariç:59,99TL
9 ÇEŞİT
6mm 250g Yavruağzı Makrome Örgülü İp 6mm 250g Yavruağzı Makrome Örgülü İp
Stokta Yok Stokta Yok
Brand: Spagetti Yarn
Spagetti Yarn Makrome Braided Örgülü İpi tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilen hobi ipliğidir. Spagetti iplikleri ile birbirinden farklı takı aksesuar ve kullanışlı ev eşyaları tasarlayabilirsiniz. Makrome Braided Örgülü İpi yaklaşık 250gr ağırlığında ve 27m uzunluğundadır. G..
51,99TL 59,99TL
Vergiler Hariç:47,26TL
Gösterilen: 1 ile 11 arası, toplam: 11 (1 Sayfa)
1
false
false
true
Kaldır
Değiştir