Örgü İpi | Hobi İpleri | Kalın Örgü İpi
Menu
Sepetiniz

Spagetti Yarn El Örgü İplikleri

Örgü İpi

Örgü ipi denildiğinde büyük çoğunluğumuzun aklına ilk gelen büyükannelerimizin kazak, hırka ve patik gibi giyim ihtiyaçları için kullandıkları iplik yumakları gelir. Çağlar boyunca giyim ve ev tekstili unsurlarının temel maddesi olarak kullanılmış ve kullanılmaya devam etmektedir. Zamanla kalınlık, uzunluk ve kullanılan hammaddeler zenginleşmiştir. Bununla birlikte her ipliğin kullanım alanları farklılaşmıştır. Dokuma, triko ve örme işlemleri için kullanılmak üzere ayrıştırılmışlarıdır. Günümüzde giyim ihtiyaçları ağırlıklı olarak hazır giyim sektöründen karşılanmaktadır. Ancak hala azımsanmayacak kadar çok olan bir kitle için örgü ipleri günlük hayatlarının vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Kullanım alanı oldukça geniş olan örgü ipleri başta yün ve pamuk olmak üzere ipek, polyester ve akrilik gibi daha birçok hammaddeden elde edilmektedir.

Ne yazık ki bu çeşitlilik bir yandan da israfı beraberinde getirmiştir. İçinde bulunduğumuz modern çağda teknoloji, ulaşım gibi sürekli gelişen sektörlerin içerisinde tekstil sektörü de büyük rol oynamaktadır. Bu gelişim her sezon yeni bir akım, yeni bir giyim tarzı, yeni bir ev dekorasyon stili anlamına gelmektedir. Bu etkenler modern çağ neslinin her şeyi çabuk tüketmesine sebep olmuştur. Dünya bu anlamda önü alınamaz bir israfın eşiğindedir. Tüm bunların yanı sıra bütün dünyayı etkisi altına almış olan pandemi ve küresel ısınma ile tüm insanlık büyük bir mücadelenin içerisine girmiştir. Evren insanlığa artık bir uyarı vermektedir modern çağın cazibesine kapılmadan bu israfın önüne geçmenin vakti gelmiştir.

Uzmanlar bu tüketime dur demenin en önemli yolu “Geri Dönüşüm” olduğunu vurgulamaktadır. Spagetti Yarn ‘da bu bilinç ile hareket ederek kendi El Örgü iplikleri üretmiştir. Tüm Spagetti Yarn El Örgü İplikleri geri dönüştürülmüş pamuktan elde edilir. Tekstil endüstrisinin konfeksiyon üretimi için kullandığı kumaşlardan arta kalan kenar ve parça kumaşların toplanıp, kumaş türüne ve içeriğine göre tasnif edilip, belirli örgü aşamalarından geçirilmesiyle oluşur. Aksi durumda bu fazla kumaşlar atık olarak değerlendirilecek ve çevreye zarar verecektir. Ayrıca hammaddesi pamuk olan bu kumaşların üretilmesi için binlerce hektarlık arazilere pamuk ekilir ve pamuğun büyüme evresinde binlerce ton su kullanılır. Yapılan araştırmalara göre bir adet kot pantolon üretimi için ortalama 8500 litre su kullanılmaktadır. Buradan yola çıkarak yapılan hesaplamalara göre de 1 kg geri dönüştürülmüş iplik yaklaşık 10800 litre suyun tasarruf edilmesini sağlar. Bu sayede Spagetti Yarn tekstil endüstrisindeki büyük israfın bir nebze olsun önüne geçmeyi, su kaynaklarını ve çevreyi korumayı hedeflemektedir.

Geri dönüştürülmüş ipliklerinin yanı sıra birçok farklı içerik, kalınlık ve uzunluğa sahip örgü iplerini Spagetti Yarn’da bulabilirsiniz. Bu çeşitli örgü ipleri giyimden dekoratif tasarıma kadar çok geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Hobi İpleri

Günlük yaşamın stresinden ve koşuşturmasından uzaklaşmanın en güzel yollarından biri hobi edinmektir. Örgü örmekte bu hobilerin başında gelir. Evde geçireceğiniz zamanı eğlenceli ve verimli bir hale getirmek için örgü örmeyi deneyebilirsiniz. Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde evde geçirilen zamanın arttığı aşikâr. Bu zamanı örgü örmek gibi insan psikolojisi üzerinde mucizevi etkileri olan örgü örmekle geçirerek hem kendi kendimize bir şeyler üretmenin mutluluğunu yaşar hem de bir nebze olsun kaygılarımızı bir kenara bırakarak rahatlamış oluruz.

Yapılan akademik araştırmalar örgü örmenin faydalarını şöyle sırlara; Örgü örmek size bir gurur hissi verir, örgü örerken tekrarlanan ritmik hareketler meditasyonla aynı etkiyi sağlar, endişe, stres ve depresyon belirtilerini hafifletir, motor fonksiyonlarını iyileştirmeye yardımcı olur hem beyninizi hem de eklemlerinizi sağlıklı tutar. Tüm bu faydaların yanı sıra ortaya kendi elleriniz ile yaptığınız muhteşem bir proje çıkar.

Yeni bir hobi edinmek isteyenler, örgü örmenin zor olduğunu düşünerek başlamaktan kaçınanlar, örgü örmenin büyükanne işi olduğunu düşünerek örgüden uzak duranlar, işte Spagetti Yarn hobi iplikleri tamda sizlere göre. Çünkü Spagetti Yarn iplikleri ile örgü örmeyi öğrenmek çok kolay. Alışagelmiş ipliklere nazaran daha kalın bir yapıya sahip olmaları örülen projenin hem daha kolay yapılmasına hem de sıkılmanıza fırsat vermeden çabucak bitmesine sebep olur.

Spagetti Yarn Hobi İpliklerinin başında Ribbon ve Simli Ribbon gelir. Bu iplik ile muhteşem çantalar, kilimler, suplalar ve daha birçok dekoratif projeyi örebilirsiniz. Ardından XXLace ipi gelir, örgülü bir yapıya sahip olan bu iplik çok yönlüdür. Tığ ve şiş işi projelerinin yanı sıra harika bir makrome kordon ipliğidir. En sevilen ürünlerinden biri de Şeker Beyaz XXLace İp olarak öne çıkmaktadır. Pamuk Makrome Spagetti Yarn’ın en sevilen iplikleri arasında yer alır. Makrome Muline ve Makrome Cake ise Pamuk Makrome ipinin renk geçişli versiyonlarıdır. Yine ile çanta, paspas, runner, kırlent kılıfı gibi birbirinden güzel moda ve ev tekstili ürünleri tasarlayabilirsiniz. Simli Pamuk Makrome ise bu ipliğin simli halidir. Barbante ise bükümlü ve yumuşak olup yine XXLace gibi tığ ve şiş dışında anahtarlık, duvar süsü gibi makrome projelerinde de çoğunlukla tercih edilir. Slim Cotton Plus ve Slim Cotton ise Spagetti yarn ipliklerinin en ince yapılısıdır. Amigurumi projeleri için en uygun iplik türüdür. Tüm iplikler %70 Pamuk ve %30 Polyester içeriğine sahiptir.

Tüm bu geri dönüşüm yoluyla elde edilen ipliklerde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur lot farklılıklarıdır. Örneğin farklı tarih aralıklarında sipariş vereceğiniz kırmızı renkte bir Ribbon ipliğinin, iki farklı tarihlerde verilen siparişte ufak renk farklılığı olması ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Bu duruma lot farklılığı adı verilir ve sezonsal olarak renk tonları ufak nüanslarla fark edebilir. Bu farklılıklar çoğu zaman fark edilmeyecek kadar azdır.  Dolayısıyla bu ipliklerde de ihtiyacınız olan kadarını hatta projenizin yarım kalma ihtimaline karşın bir fazlasını tek seferde sipariş vermeniz önerilir.

Kalın Örgü İpi

Spagetti Yarn ipliklerini diğer ipliklerden ayıran en büyük özellik kalınlığıdır. Kalın örgü ipleri örülmesi kolay ve pratik olduğu için son yılların en popüler iplikleri arasına girmiştir. Bu ipliklerle ev, ofis, teras veya balkonlarınızı renklendirecek harika bir puf, kilim, paspas, sepet gibi dekoratif tasarımlar yapabilirsiniz. Alışagelmiş yünlü veya pamuklu olan giyim projeleri için ideal yumaklar böyle bir imkânı sağlamaz. İster sevdiklerinize hediye edebileceğiniz isterseniz de kendiniz için sıkılmadan, yorulmadan çok kısa bir süre içerisinde muhteşem projeler örebilirsiniz.

Bu iplikler ile yapabilecekleriniz tamamen hayal gücünüz ile sınırlıdır. Tüm hobi faaliyetlerinizde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Her zevke, her ihtiyaca yönelik iplik çeşitliliğine sahip olan spagettiyarn.com’dan arzuladığınız kalın iplik türüne karar vererek örmeye başlamanın tam zamanı. Yeni ürünleri, kampanyaları ve trend örgü projelerin kaçırmamak için Spagetti Yarn’ı sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın.

El Örgü İplikleri

En sevdiğin ürünü seçme zamanı!

Spagetti Yarn ailesi olarak her geçen gün biraz daha büyümeye ve ailemize yeni üyeler eklemeye devam ediyoruz. Peki siz favori ürününüze karar verdiniz mi?

Spagetti Yarn hobi el örgü ipliklerimizin başlıca özelliği, geri dönüşümden elde edilmeleridir. Peki bu ürünleri geri dönüşümden nasıl elde ediyoruz? Bu soruyu sorduğunuzu duyar gibiyim. Bölgemizdeki tekstil ve kumaş şirketlerinden üretim fazlası olan parça ve kumaşları alıyoruz. Bu ürünler parça ya da atık kumaştan belli işlemlerin ardından tekrar pamuğa, ardından ise ipliğe dönüştürülüyor. Elde edilen bu geri dönüşmüş ipler ile de bizler Spagetti Yarn iplerimizi üretiyoruz.

Bu grupta yer alan ürünlerimiz, XXLace, Makrome, Makrome Cake, Makrome Mouline, Barbante, Ribbon, Ribbon Lurex ve Slim Cotton’dur.
Grubun en gözde ürünleri arasında Makrome Cake Yaz Bahçesi ve Mint Yeşili Slim Cotton İp ürünü kendini göstermektedir.

Geri Dönüşüm El Örgü İplikleri

Gelin bu gruptaki ipliklerimizi birlikte biraz daha yakından tanıyalım. Bu gruptaki her ürünümüz için 30 farklı renk seçeneği sunulmaktadır. Favori ürününüze karar verdikten sonra dilediğiniz rengi seçebilirsiniz. Slim Cotton ipliğimiz 100g ağırlığındadır. Uzunluğu 170m’dir. Ribbon ürünümüz için iki farklı seçenek sunulur; simli ya da simsiz. Ribbon ipliğimiz 250g ağırlığında ve 120m uzunluğundadır. Simli olarak 16 farklı renk seçeneği sizlere sunulmaktadır.  XXLace ürünümüz 250g ağırlığında ve 65m uzunluğundadır. Makrome grubunda sizlere 3 farklı opsiyon sunmaktayız. Bunlar Makrome, Makrome Cake ve Makrome Mouline’dir. Makrome’den farklı olarak, Cake içerisinde 5 farklı rengin harmonisini içerirken; Mouline 2 farklı renk kombininden oluşmaktadır. Makrome ve Makrome Mouline ve Makrome Cake ürünleri 250g ağırlığında, 250m uzunluğunda; Barbante 250g ağırlığında ve 155m uzunluğundadır.

Spagetti Yarn ürünlerinin en temel özelliği olan geri dönüşüm ürünü olmalarının altını çizmek isteriz. Çünkü bu ürünler herhangi bir kimyasal içermezler. Bu sebeple Spagetti Yarn iplikleri ile sadece kendi sağlığınızı değil, etrafınızdaki diğer insanların sağlıklarını korumuş olursunuz. Doğamızı, çevremizi ve kendi sağlığımızı Spagetti Yarn ile birlikte korumaya ne dersiniz? #örmekhuzurverir


Örgü İpi | Hobi İpleri | Kalın Örgü İpi
37 ÇEŞİT
Slim Cotton Mint Yeşil El Örgü İpliği Slim Cotton Mint Yeşil El Örgü İpliği
Brand: Spagetti Yarn
      Spagetti Yarn Slim Cotton tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilen hobi ipliğidir. Slim Cotton hafif, yumuşak ve katlardan oluşan bir yapıya sahiptir. Slim Cotton ipliği ile amigurumi, kıyafet, battaniye gibi ürünlerin yanı sıra her türlü ev dekorasyon ürü..
19,99TL
Vergiler Hariç:18,17TL
15 ÇEŞİT
Soft Cake Cennet Kuşu El Örgü İpliği Soft Cake Cennet Kuşu El Örgü İpliği
Brand: Spagetti Yarn
Spagetti Yarn Soft Cake premium kalite, pamuk/akrilikten oluşan orijinal bir ipliktir. Birbirinden güzel 5 rengin geçişinden oluşur. Bu muhteşem renk uyumu ördüğünüz her projenin benzersiz güzellikte olmasını sağlar. Soft Cake, hafif, yumaşak ve 4 katlı bükümsüz bir yapıya sahiptir. Bu muhteşem..
199,99TL
Vergiler Hariç:181,81TL
37 ÇEŞİT
Pamuk Makrome Yavruağzı El Örgü İpliği Pamuk Makrome Yavruağzı El Örgü İpliği
Brand: Spagetti Yarn
      Spagetti Yarn Pamuk Makrome tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilen hobi ipliğidir. Pamuk Makrome ipliği hafif, yumuşak ve 2 mm kalınlığından oluşan zincir benzeri bir yapıya sahiptir. Bu muhteşem iplik yapabileceklerinizin sınırı yoktur; çanta, kili..
64,99TL
Vergiler Hariç:59,08TL
7 ÇEŞİT
Woolly Cake Vizon Tonları El Örgü İpliği Woolly Cake Vizon Tonları El Örgü İpliği
Brand: Spagetti Yarn
                                                                             Woolly Cake, 5 reng..
214,90TL
Vergiler Hariç:195,36TL
24 ÇEŞİT
Barbante Hardal Sarı El Örgü İpliği Barbante Hardal Sarı El Örgü İpliği
Stokta Yok
Brand: Spagetti Yarn
    Spagetti Yarn Barbante tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilen hobi ipliğidir. Barbante iplik hafif, yumuşak ve katlardan oluşan burgulu bir yapıya sahiptir. Ortalama 2 mm kalınlığındadır. Barbante ipliği ile çanta, battaniye, büyük boy amigurumi gibi tığ veya şi..
45,99TL 56,99TL
Vergiler Hariç:41,81TL
35 ÇEŞİT
Slim Cotton Plus Menekşe El Örgü İpliği Slim Cotton Plus Menekşe El Örgü İpliği
Brand: Spagetti Yarn
    Spagetti Yarn Slim Cotton tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilen hobi ipliğidir. Slim Cotton hafif, yumuşak ve 1 mm kalınlığında katlardan oluşan bir yapıya sahiptir. Slim Cotton Plus ipliği ile amigurumi, kıyafet, battaniye gibi ürünlerin yanı sıra her türlü ev..
29,99TL
Vergiler Hariç:27,26TL
36 ÇEŞİT
XXLace Yavruağzı El Örgü İpliği XXLace Yavruağzı El Örgü İpliği
Brand: Spagetti Yarn
    Spagetti Yarn XXLace tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilen hobi ipliğidir. XXLace İplik, hafif ve 4 mm çapında örgülü bir yapıya sahiptir. Yuvarlak ve tok yapısı sayesinde XXLace iplik ile harika sepetler, çantalar örebilirsiniz. Aynı zamanda makrome projeleri içind..
59,99TL
Vergiler Hariç:54,54TL
34 ÇEŞİT
Ribbon Menekşe El Örgü İpliği Ribbon Menekşe El Örgü İpliği
Brand: Spagetti Yarn
    Spagetti Yarn Ribbon tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilen hobi ipliğidir. Ribbon İplik, hafif, yumuşak ve 6 mm eninde düz bir yüzeye sahiptir. Kullanımı oldukça kolay olan Ribbon İpliği ile çanta, supla, runner, paspas ve daha birçok tasarımı örebilirsiniz. ..
59,99TL
Vergiler Hariç:54,54TL
9 ÇEŞİT
Simli Makrome Bebe Pembe (Gümüş Sim) El Örgü İpliği Simli Makrome Bebe Pembe (Gümüş Sim) El Örgü İpliği
Brand: Spagetti Yarn
    Spagetti Yarn Simli Pamuk Makrome tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilen hobi ipliğidir. Simli Makrome ipliği düz Pamuk Makromeden ayıran tek özellik içerisindeki sim ipliktir. Aynı şekilde hafif, yumuşak ve 2 mm kalınlığından oluşan zincir benzeri bir yapıya sa..
74,99TL
Vergiler Hariç:68,17TL
20 ÇEŞİT
Polyester Makrome 4mm 250g Açık Lila El Örgü İpliği Polyester Makrome 4mm 250g Açık Lila El Örgü İpliği
Brand: Spagetti Yarn
    Spagetti Yarn Makrome Polyester ipliği Polyesterden üretilmiştir. Makrome Polyester ipliği solmayan canlı ve parlak bir görüntüsü vardır. Çanta, Supla, Sepet gibi tığ işi projelerinizin yanı sıra makrome tasarımlarınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.   UYARI! Ürün..
59,99TL
Vergiler Hariç:54,54TL
20 ÇEŞİT
Polyester Makrome 2mm 100g Vizon El Örgü İpliği Polyester Makrome 2mm 100g Vizon El Örgü İpliği
Brand: Spagetti Yarn
    Spagetti Yarn Makrome Polyester ipliği Polyesterden üretilmiştir. Makrome Polyester ipliği solmayan canlı ve parlak bir görüntüsü vardır. Çanta, Supla, Runner ve diğer makrome projelerinin yapımında kullanabilirsiniz.  UYARI! Ürün fotoğraflarındaki renkler görüntülene..
32,49TL
Vergiler Hariç:29,54TL
13 ÇEŞİT
Dolgulu Makrome Koyu Bej 250g El Örgü İpliği
Stokta Yok
Brand: Spagetti Yarn
Dolgulu Makrome ipliği 250g ağırlığında, 50m uzunluğunda, 5mm kalınlığındadır. İçeriği %70 pamuk %30 polyesterden oluşmaktadır, örgülü bir yapıya sahip olup iç kısmı dolguludur. Başta duvar süsü, bitki askısıları gibi makrome projelerinin yanı sıra her türlü tığ işi projesi için de uygundur; sepet..
64,99TL 74,99TL
Vergiler Hariç:59,08TL
20 ÇEŞİT
Makrome Cake Yaz Bahçesi El Örgü İpliği Makrome Cake Yaz Bahçesi El Örgü İpliği
Brand: Spagetti Yarn
    Spagetti Yarn Makrome Cake ipliğinin bir bobini içerisinde bulunan 5 farklı rengin uyumu ile ördüğünüz ürünlerde benzersiz bir görünüm elde edebilirsiniz. Farklı renkler olmasına rağmen yumuşak renk geçişleri örülen ürünün bir bütün olarak görünmesini sağlayacaktır. Spagetti..
93,99TL
Vergiler Hariç:85,45TL
14 ÇEŞİT
Makrome Ombre Dünya Renkleri El Örgü İpliği Makrome Ombre Dünya Renkleri El Örgü İpliği
Stokta Yok
Brand: Spagetti Yarn
    Spagetti Yarn Makrome Ombre ipliğinin bir bobini içerisinde bulunan 5 farklı rengin uyumu ile ördüğünüz ürünlerde benzersiz bir görünüm elde edebilirsiniz. Farklı renkler olmasına rağmen yumuşak renk geçişleri örülen ürünün bir bütün olarak görünmesini sağlayacaktır. Spagett..
99,99TL
Vergiler Hariç:90,90TL
Gösterilen: 1 ile 14 arası, toplam: 14 (1 Sayfa)
1
false
false
true
Kaldır
Değiştir