Menu
Sepetiniz

Spagetti Yarn El Örgü İplikleri

Örgü İpi

Örgü ipi denildiğinde büyük çoğunluğumuzun aklına ilk gelen büyükannelerimizin kazak, hırka ve patik gibi giyim ihtiyaçları için kullandıkları iplik yumakları gelir. Çağlar boyunca giyim ve ev tekstili unsurlarının temel maddesi olarak kullanılmış ve kullanılmaya devam etmektedir. Zamanla kalınlık, uzunluk ve kullanılan hammaddeler zenginleşmiştir. Bununla birlikte her ipliğin kullanım alanları farklılaşmıştır. Dokuma, triko ve örme işlemleri için kullanılmak üzere ayrıştırılmışlarıdır. Günümüzde giyim ihtiyaçları ağırlıklı olarak hazır giyim sektöründen karşılanmaktadır. Ancak hala azımsanmayacak kadar çok olan bir kitle için örgü ipleri günlük hayatlarının vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Kullanım alanı oldukça geniş olan örgü ipleri başta yün ve pamuk olmak üzere ipek, polyester ve akrilik gibi daha birçok hammaddeden elde edilmektedir.

Ne yazık ki bu çeşitlilik bir yandan da israfı beraberinde getirmiştir. İçinde bulunduğumuz modern çağda teknoloji, ulaşım gibi sürekli gelişen sektörlerin içerisinde tekstil sektörü de büyük rol oynamaktadır. Bu gelişim her sezon yeni bir akım, yeni bir giyim tarzı, yeni bir ev dekorasyon stili anlamına gelmektedir. Bu etkenler modern çağ neslinin her şeyi çabuk tüketmesine sebep olmuştur. Dünya bu anlamda önü alınamaz bir israfın eşiğindedir. Tüm bunların yanı sıra bütün dünyayı etkisi altına almış olan pandemi ve küresel ısınma ile tüm insanlık büyük bir mücadelenin içerisine girmiştir. Evren insanlığa artık bir uyarı vermektedir modern çağın cazibesine kapılmadan bu israfın önüne geçmenin vakti gelmiştir.

Uzmanlar bu tüketime dur demenin en önemli yolu “Geri Dönüşüm” olduğunu vurgulamaktadır. Spagetti Yarn ‘da bu bilinç ile hareket ederek kendi El Örgü iplikleri üretmiştir. Tüm Spagetti Yarn El Örgü İplikleri geri dönüştürülmüş pamuktan elde edilir. Tekstil endüstrisinin konfeksiyon üretimi için kullandığı kumaşlardan arta kalan kenar ve parça kumaşların toplanıp, kumaş türüne ve içeriğine göre tasnif edilip, belirli örgü aşamalarından geçirilmesiyle oluşur. Aksi durumda bu fazla kumaşlar atık olarak değerlendirilecek ve çevreye zarar verecektir. Ayrıca hammaddesi pamuk olan bu kumaşların üretilmesi için binlerce hektarlık arazilere pamuk ekilir ve pamuğun büyüme evresinde binlerce ton su kullanılır. Yapılan araştırmalara göre bir adet kot pantolon üretimi için ortalama 8500 litre su kullanılmaktadır. Buradan yola çıkarak yapılan hesaplamalara göre de 1 kg geri dönüştürülmüş iplik yaklaşık 10800 litre suyun tasarruf edilmesini sağlar. Bu sayede Spagetti Yarn tekstil endüstrisindeki büyük israfın bir nebze olsun önüne geçmeyi, su kaynaklarını ve çevreyi korumayı hedeflemektedir.

Geri dönüştürülmüş ipliklerinin yanı sıra birçok farklı içerik, kalınlık ve uzunluğa sahip örgü iplerini Spagetti Yarn’da bulabilirsiniz. Bu çeşitli örgü ipleri giyimden dekoratif tasarıma kadar çok geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Hobi İpleri

Günlük yaşamın stresinden ve koşuşturmasından uzaklaşmanın en güzel yollarından biri hobi edinmektir. Örgü örmekte bu hobilerin başında gelir. Evde geçireceğiniz zamanı eğlenceli ve verimli bir hale getirmek için örgü örmeyi deneyebilirsiniz. Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde evde geçirilen zamanın arttığı aşikâr. Bu zamanı örgü örmek gibi insan psikolojisi üzerinde mucizevi etkileri olan örgü örmekle geçirerek hem kendi kendimize bir şeyler üretmenin mutluluğunu yaşar hem de bir nebze olsun kaygılarımızı bir kenara bırakarak rahatlamış oluruz.

Yapılan akademik araştırmalar örgü örmenin faydalarını şöyle sırlara; Örgü örmek size bir gurur hissi verir, örgü örerken tekrarlanan ritmik hareketler meditasyonla aynı etkiyi sağlar, endişe, stres ve depresyon belirtilerini hafifletir, motor fonksiyonlarını iyileştirmeye yardımcı olur hem beyninizi hem de eklemlerinizi sağlıklı tutar. Tüm bu faydaların yanı sıra ortaya kendi elleriniz ile yaptığınız muhteşem bir proje çıkar.

Yeni bir hobi edinmek isteyenler, örgü örmenin zor olduğunu düşünerek başlamaktan kaçınanlar, örgü örmenin büyükanne işi olduğunu düşünerek örgüden uzak duranlar, işte Spagetti Yarn hobi iplikleri tamda sizlere göre. Çünkü Spagetti Yarn iplikleri ile örgü örmeyi öğrenmek çok kolay. Alışagelmiş ipliklere nazaran daha kalın bir yapıya sahip olmaları örülen projenin hem daha kolay yapılmasına hem de sıkılmanıza fırsat vermeden çabucak bitmesine sebep olur.

Spagetti Yarn Hobi İpliklerinin başında Ribbon ve Simli Ribbon gelir. Bu iplik ile muhteşem çantalar, kilimler, suplalar ve daha birçok dekoratif projeyi örebilirsiniz. Ardından XXLace ipi gelir, örgülü bir yapıya sahip olan bu iplik çok yönlüdür. Tığ ve şiş işi projelerinin yanı sıra harika bir makrome kordon ipliğidir. En sevilen ürünlerinden biri de Şeker Beyaz XXLace İp olarak öne çıkmaktadır. Pamuk Makrome Spagetti Yarn’ın en sevilen iplikleri arasında yer alır. Makrome Muline ve Makrome Cake ise Pamuk Makrome ipinin renk geçişli versiyonlarıdır. Yine ile çanta, paspas, runner, kırlent kılıfı gibi birbirinden güzel moda ve ev tekstili ürünleri tasarlayabilirsiniz. Simli Pamuk Makrome ise bu ipliğin simli halidir. Barbante ise bükümlü ve yumuşak olup yine XXLace gibi tığ ve şiş dışında anahtarlık, duvar süsü gibi makrome projelerinde de çoğunlukla tercih edilir. Slim Cotton Plus ve Slim Cotton ise Spagetti yarn ipliklerinin en ince yapılısıdır. Amigurumi projeleri için en uygun iplik türüdür. Tüm iplikler %70 Pamuk ve %30 Polyester içeriğine sahiptir.

Tüm bu geri dönüşüm yoluyla elde edilen ipliklerde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur lot farklılıklarıdır. Örneğin farklı tarih aralıklarında sipariş vereceğiniz kırmızı renkte bir Ribbon ipliğinin, iki farklı tarihlerde verilen siparişte ufak renk farklılığı olması ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Bu duruma lot farklılığı adı verilir ve sezonsal olarak renk tonları ufak nüanslarla fark edebilir. Bu farklılıklar çoğu zaman fark edilmeyecek kadar azdır.  Dolayısıyla bu ipliklerde de ihtiyacınız olan kadarını hatta projenizin yarım kalma ihtimaline karşın bir fazlasını tek seferde sipariş vermeniz önerilir.

Kalın Örgü İpi

Spagetti Yarn ipliklerini diğer ipliklerden ayıran en büyük özellik kalınlığıdır. Kalın örgü ipleri örülmesi kolay ve pratik olduğu için son yılların en popüler iplikleri arasına girmiştir. Bu ipliklerle ev, ofis, teras veya balkonlarınızı renklendirecek harika bir puf, kilim, paspas, sepet gibi dekoratif tasarımlar yapabilirsiniz. Alışagelmiş yünlü veya pamuklu olan giyim projeleri için ideal yumaklar böyle bir imkânı sağlamaz. İster sevdiklerinize hediye edebileceğiniz isterseniz de kendiniz için sıkılmadan, yorulmadan çok kısa bir süre içerisinde muhteşem projeler örebilirsiniz.

Bu iplikler ile yapabilecekleriniz tamamen hayal gücünüz ile sınırlıdır. Tüm hobi faaliyetlerinizde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Her zevke, her ihtiyaca yönelik iplik çeşitliliğine sahip olan spagettiyarn.com’dan arzuladığınız kalın iplik türüne karar vererek örmeye başlamanın tam zamanı. Yeni ürünleri, kampanyaları ve trend örgü projelerin kaçırmamak için Spagetti Yarn’ı sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın.

El Örgü İplikleri

En sevdiğin ürünü seçme zamanı!

Spagetti Yarn ailesi olarak her geçen gün biraz daha büyümeye ve ailemize yeni üyeler eklemeye devam ediyoruz. Peki siz favori ürününüze karar verdiniz mi?

Spagetti Yarn hobi el örgü ipliklerimizin başlıca özelliği, geri dönüşümden elde edilmeleridir. Peki bu ürünleri geri dönüşümden nasıl elde ediyoruz? Bu soruyu sorduğunuzu duyar gibiyim. Bölgemizdeki tekstil ve kumaş şirketlerinden üretim fazlası olan parça ve kumaşları alıyoruz. Bu ürünler parça ya da atık kumaştan belli işlemlerin ardından tekrar pamuğa, ardından ise ipliğe dönüştürülüyor. Elde edilen bu geri dönüşmüş ipler ile de bizler Spagetti Yarn iplerimizi üretiyoruz.

Bu grupta yer alan ürünlerimiz, XXLace, Makrome, Makrome Cake, Makrome Mouline, Barbante, Ribbon, Ribbon Lurex ve Slim Cotton’dur.
Grubun en gözde ürünleri arasında Makrome Cake Yaz Bahçesi ve Mint Yeşili Slim Cotton İp ürünü kendini göstermektedir.

Geri Dönüşüm El Örgü İplikleri

Gelin bu gruptaki ipliklerimizi birlikte biraz daha yakından tanıyalım. Bu gruptaki her ürünümüz için 30 farklı renk seçeneği sunulmaktadır. Favori ürününüze karar verdikten sonra dilediğiniz rengi seçebilirsiniz. Slim Cotton ipliğimiz 100g ağırlığındadır. Uzunluğu 170m’dir. Ribbon ürünümüz için iki farklı seçenek sunulur; simli ya da simsiz. Ribbon ipliğimiz 250g ağırlığında ve 120m uzunluğundadır. Simli olarak 16 farklı renk seçeneği sizlere sunulmaktadır.  XXLace ürünümüz 250g ağırlığında ve 65m uzunluğundadır. Makrome grubunda sizlere 3 farklı opsiyon sunmaktayız. Bunlar Makrome, Makrome Cake ve Makrome Mouline’dir. Makrome’den farklı olarak, Cake içerisinde 5 farklı rengin harmonisini içerirken; Mouline 2 farklı renk kombininden oluşmaktadır. Makrome ve Makrome Mouline ve Makrome Cake ürünleri 250g ağırlığında, 250m uzunluğunda; Barbante 250g ağırlığında ve 155m uzunluğundadır.

Spagetti Yarn ürünlerinin en temel özelliği olan geri dönüşüm ürünü olmalarının altını çizmek isteriz. Çünkü bu ürünler herhangi bir kimyasal içermezler. Bu sebeple Spagetti Yarn iplikleri ile sadece kendi sağlığınızı değil, etrafınızdaki diğer insanların sağlıklarını korumuş olursunuz. Doğamızı, çevremizi ve kendi sağlığımızı Spagetti Yarn ile birlikte korumaya ne dersiniz? #örmekhuzurverir


Örgü İpi | Hobi İpleri | Kalın Örgü İpi
34 ÇEŞİT
Bej Pamuk Makrome İp Bej Pamuk Makrome İp
Brand: Spagettiyarn
    Spagetti Yarn tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilen hobi ipliğidir. Alışla gelmiş Makrome ipliklerine nazaran içeriği %80 pamuktan oluşur Yumuşak ve kaşıntı yapmaz özelliklere sahip makrome ipliğini aksesuar, amigurum, ve kıyafet tasarımlarınızda kullanabi..
27,99TL
Vergiler Hariç:25,92TL
33 ÇEŞİT
Slim Cotton Mint Yeşil El Örgü İpliği Slim Cotton Mint Yeşil El Örgü İpliği
Brand: Spagettiyarn
    Spagetti Yarn iplikleri tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilen bir hobi ipliğidir. İçeriği %85 pamuktur. Yumuşak ve kaşıntı yapmaz özelliklere sahip Slim Cotton ipliğini aksesuar, amigurimi ve kıyafet tasarımlarınızda kullanabilirsiniz. Slim Cotton iplikleri yaklaşık..
7,99TL
Vergiler Hariç:7,40TL
33 ÇEŞİT
Slim Cotton Plus Kırmızı El Örgü İpliği Slim Cotton Plus Kırmızı El Örgü İpliği
Brand: Spagettiyarn
    Spagetti Yarn iplikleri tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilen bir hobi ipliğidir. İçeriği %85 pamuktur. Yumuşak ve kaşıntı yapmaz özelliklere sahip Slim Cotton ipliğini aksesuar, amigurimi ve kıyafet tasarımlarınızda kullanabilirsiniz. Slim Cotton iplikleri y..
11,99TL
Vergiler Hariç:11,10TL
32 ÇEŞİT
Yavruağzı XXLace İp Yavruağzı XXLace İp
Brand: Spagettiyarn
    Spagetti Yarn tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilen hobi ipliğidir. Spagetti iplikleri ile birbirinden farklı takı aksesuar ve kullanışlı ev eşyaları tasarlayabilirsiniz. Spagetti XXLace iplikleri yaklaşık 250gr ağırlığında ve 65m uzunluğundadır. Gramaj ve..
26,99TL
Vergiler Hariç:24,99TL
8 ÇEŞİT
Simli Makrome Bebe Pembe (Gümüş Sim) Simli Makrome Bebe Pembe (Gümüş Sim)
Brand: Spagettiyarn
    Spagetti Yarn tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilen hobi ipliğidir. Alışla gelmiş Makrome ipliklerine nazaran içeriği %80 pamuktan oluşur Yumuşak ve kaşıntı yapmaz özelliklere sahip makrome ipliğini aksesuar, amigurum, ve kıyafet tasarımlarınızda kullanabi..
29,99TL
Vergiler Hariç:27,77TL
48 ÇEŞİT
Makrome Cake Galaksi Makrome Cake Galaksi
Brand: Spagettiyarn
    Spagetti Yarn Makrome Cake ipliğinin bir bobini içerisinde bulunan 5 farklı rengin uyumu ile ördüğünüz ürünlerde benzersiz bir görünüm elde edebilirsiniz. Farklı renkler olmasına rağmen yumuşak renk geçişleri örülen ürünün bir bütün olarak görünmesini sağlayacaktır. Spagetti..
36,99TL
Vergiler Hariç:34,25TL
9 ÇEŞİT
Polyester Makrome 2mm 100g Haki Yeşil
Brand: Spagettiyarn
    Spagetti Yarn Makrome Polyester ipliği Polyesterden üretilmiştir. Makrome Polyester ipliği solmayan canlı ve parlak bir görüntüsü vardır. Çanta, Supla, Runner ve diğer makrome projelerinin yapımında kullanabilirsiniz.  UYARI! Ürün fotoğraflarındaki renkler görüntülene..
11,99TL
Vergiler Hariç:11,10TL
16 ÇEŞİT
Makrome Muline 11 (Bej - Kahve) Makrome Muline 11 (Bej - Kahve)
Stokta Yok
Brand: Spagettiyarn
    Spagetti Yarn tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilen hobi ipliğidir. Alışla gelmiş Makrome ipliklerine nazaran içeriği %80 pamuktan oluşur Yumuşak ve kaşıntı yapmaz özelliklere sahip makrome ipliğini aksesuar, amigurum, ve kıyafet tasarımlarınızda kullanabi..
16,79TL 27,99TL
Vergiler Hariç:15,55TL
32 ÇEŞİT
Menekşe Ribbon İp Menekşe Ribbon İp
Brand: Spagettiyarn
    Spagetti Yarn tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilen hobi ipliğidir. Spagetti Yarn iplikleri ile birbirinden farklı takı aksesuar ve kullanışlı ev eşyaları tasarlayabilirsiniz. Spagetti Yarn Ribbon iplikleri yaklaşık 250gr ağırlığında ve 130 m uzunluğundadır.&..
26,99TL
Vergiler Hariç:24,99TL
32 ÇEŞİT
Soft Cake Nar Renkleri Soft Cake Nar Renkleri
Brand: Spagettiyarn
Soft Cake harika renk geçişlerine sahip bir ipliktir. Geçişler 5 farklı renk içermektedir. Dikkat ve özen ile seçilmiş 5 rengin harmonisinden oluşmaktadır. Spagetti Yarn, bu iplik için sizlere 55 farklı renk opsiyonu sunar. Bükümlü ve bükümsüz olmak üzere iki farklı seçenek vardır. Her ikisi ..
79,99TL
Vergiler Hariç:74,07TL
10 ÇEŞİT
Polyester Makrome 4mm 250g Gri
Brand: Spagettiyarn
    Spagetti Yarn Makrome Polyester ipliği Polyesterden üretilmiştir. Makrome Polyester ipliği solmayan canlı ve parlak bir görüntüsü vardır. Çanta, Supla, Runner ve diğer makrome projelerinin yapımında kullanabilirsiniz.  UYARI! Ürün fotoğraflarındaki renkler görüntülene..
33,99TL
Vergiler Hariç:31,47TL
31 ÇEŞİT
Bebe Mavi Barbante İp Bebe Mavi Barbante İp
Brand: Spagettiyarn
    Spagetti Yarn tekstil endüstrisinden geri kazanılarak elde edilen hobi ipliğidir. Spagetti Yarn iplikleri ile birbirinden farklı amigurumi, aksesuar ve kullanışlı ev eşyaları tasarlayabilirsiniz. Spagetti Yarn Barbante iplikleri yaklaşık 250gr ağırlığında ve 180m uzunluğunda..
26,99TL
Vergiler Hariç:24,99TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 12 (1 Sayfa)
1
false
false
true
Kaldır
Değiştir